Susturuculu Tip Fanlar


 
 

EKAS tipi kendinden susturuculu aksiyal fanlar; pervane, motor ve bunların çelik bir kaide ile tutturulduğu silindirik gövdeden oluşur. Bu tip fanlar emme veya basma ağzından kanallara bağlanmak amacıyla yapılmaktadır. Emiş konisi ilavesi ile serbest emiş için de kullanılırlar. EKAS tipi aksiyal akışlı fanlar Ø 200mm ile Ø 1250mm çapları arasında 18 değişik modelde imal eldirler. Hava debileri 250.000 m³/h'e basınçları ise 300mmSS 'na kadar elde etmek mümkündür.

Gövde: Kendinden susturuculu özel silindirik perfore çelik sacdan imal olup her iki ucundan kanal bağlantısı için flanşları mevcuttur. İstenildiği taktirde sıcak daldırma galvaniz kaplamalı olarak da verilebilir. Gövde üzerinde terminal kutusu vardır.

Pervane: Korozyona dayanıklı aerodinamik yapıda alüminyum döküm veya galvaniz kaplı çelik sacdan imal edilir. Pervane direkt olarak motora bağlanmıştır.

Motor: Tam korumalı ayaklı tipte ve istenen özelliklere uygun olarak temin ve monte edilir. Gövdeye bağlı çelik braketler üzerine oturtulmuştur. Akış yönü motor-pervane veya tersi olabilir.

 Elektrik Motor Kataloğu için tıklayınız.

Aksesuarlar:

Giriş Konisi: Serbest hava emişinde emiş tarafına monte edilir.

Kaide: Fanın yere montesi için.

Karşı Flanş: Kanal bağlantısı için.

Susturucu: Gövde kendinden susturuculudur.

Tel Muhafaza: Giriş Konisine monte için.

Titreşim Damperleri: Ayaklı bağlantı için.