Duvar Tipi Fanlar


EDA tipi aksiyal aspiratörler, endüstrinin birçok alanında rahatlıkla kullanılabilecek yıllarca denenmiş, yüksek verimli bir fandır. Mükemmel dizaynı bu fana benzerlerine oranla avantaj sağlar. Ø 610mm çapa kadar stoktan temin edilir. Daha yüksek çap ve kapasiteler siparişe bağlıdır.

Sac kanatlı, alüminyum döküm kanatlı, plastik kanatlı olarak imal edilebilir. Çok geniş bir kullanma alanı vardır. Atölyelerin kaynak dumanı, su buharı, kimyasal buharlar, tozlu ortamların havalandırılması gibi.

Pervane: Dinamik ve statik balansları alınmış olup sac kanatlı tipler galvaniz kaplıdır. Alüminyum kanatlar aerodinamik olarak dizayn edilmiş hafif alaşımlı dökümdür. Hava akışı motor-pervane doğrultusundadır.Plastik kanatların kendi arasında malzeme cinsine göre birçok alternatifi vardır.

Kaide: Özel yöntemle kuvvetlendirilmiş yapıdaki çelik lamadan yapılmıştır. Motora desteklik yaptığı gibi koruyucu perde görevi de görür. Konstrüksiyon, pervane veya motorda oluşabilecek herhangi bir titreşimi şaseye intikal ettirmez.

Motor: Tam kapalı, sincap kafesli istenen voltaj ve frekanslarda ve istenilen devirlerde temin edilir. Firmamızın motor konusundaki ihtisası bize her özellikte motoru -exproof ve alev sızdırmaz motorlar da dahil- temin edip kullanma avantajı sağlar. Bu fanlar özellikle kara tesisleri için dizayn edilmiş olmakla beraber gemilerde de kullanılabilir ve Loyd'un aradığı özelliklere sahiptir. 

 Elektrik Motor Kataloğu için tıklayınız.

 

AKSESUARLAR

Koruyucu Kafes: Yuvarlak çelik çubuktan imal edilir ve imalattan sonra kadmiyum kaplanır. Motor tarafına veya motorun karşı tarafına monte edilebilir.

Otomatik Panjur: Galvaniz sacdan çerçeve ve birkaç tane alüminyum levhadan kanatlardan meydana gelir ve minimum 5 mmss bir basınçla açılır. Panjur, fan durduğu zaman içinden hava geçişini engeller.

Montaj Çerçevesi: Köşebentten yapılmıştır. Montaj delikleri aynı zamanda otomatik panjurunda montajına imkân verir.